Obniżmy polskie ceny na Steamie!
Gracze, obierzcie #kursnasteam!
Deweloperze, Wydawco, prosimy #PolishOurPrices!
Polscy gracze zasługują na uczciwą politykę cenową na Steamie. W wyniku aktualizacji sugerowanych cen, przeprowadzonej na przełomie 2022 i 2023 roku, w wielu przypadkach Polacy kupują gry praktycznie w najwyższych cenach na świecie!
Zawyżone ceny na Steamie
O co w tym wszystkim chodzi?
W wyniku aktualizacji rekomendacji cenowych w latach 2022 i 2023 Polska stała się jednym z najdroższych regionów świata. Korekty zbiegły się w czasie z wybuchem wojny za naszą wschodnią granicą oraz pocovidową inflacją, przez które wartość nabywcza polskiego złotego osiągnęła niemalże historyczne minimum. Na szczęście kurs złotówki dość szybko się ustabilizował, powracając do dość wysokiej wyceny w stosunku do waluty euro oraz amerykańskiego dolara.
Niestety, pomimo zapewnień o regularnym wprowadzaniu zmian, do tej pory Steam nie zaktualizował przelicznika walut. Na ten moment gry, które zostają wycenione w Polsce na podstawie cennika Valve, należą do jednych z najdroższych na świecie. Naszym zdaniem to niesprawiedliwe, że użytkownicy z krajów bardziej rozwiniętych gospodarczo płacą mniej za rozrywkę elektroniczną, a sugerowana wartość polskiej waluty jest oderwana od realiów rynkowych, dlatego czas obrać Kurs na Steam!
29000+
Już tylu graczy podpisało petycję skierowaną do Valve Corporation, właściciela platformy Steam.
Aktualny kurs PLN do EUR
To aktualny kurs PLN do EUR. Jest o ponad 50 groszy niższy niż w momencie wprowadzenia obowiązujących sugerowanych cen gier.
10.
Polacy stanowią dziesiątą co do wielkości grupę graczy Steam na świecie. Nie powinno się ignorować tak ważnej części społeczności.
Niesprawiedliwe ceny gier w polskim regionie
Poniżej znajdziecie przykłady gier, za które w polskim regionie Steam zapłacimy więcej niż w strefie euro.
Jak walczyć o niższe ceny gier?
Dołącz do inicjatywy #kursnasteam.
Petycja Kurs na Steam powstała, aby w widoczny sposób nakreślić skalę problemu firmie Valve Corporation. Zwrócić uwagę, na to że niezadowolone z polityki cenowe są dziesiątki tysięcy Graczy.
Podpisując się pod apelem, bierzesz czynny udział w walce o zaktualizowanie sugerowanego cennika Steam, tym samym o zrównanie cen w złotówkach do poziomów odpowiadających cenom w reszcie krajów Unii Europejskiej.
Graczu, prosimy Cię również o nagłośnienie akcji w mediach społecznościowych.
Skontaktuj się z deweloperami i wydawcami gier w ramach #PolishOurPrices.
Nie tylko Valve jest winne zaistniałej sytuacji. Dlatego ważne jest również uczulenie na problem osób z związanych z branżą gier.
Graczu, kontaktuj się ze studiami oraz wydawcami odpowiedzialnymi za konkretne gry, których polskie ceny są oderwane od aktualnego kursu polskiej waluty. Poproś o to aby te dokonały korekty cen. Pamiętaj o oznaczaniu wpisów w social mediach tagiem #PolishOurPrices.
Graczu, prosimy Cię również o nagłośnienie akcji w mediach społecznościowych.